יום רביעי, 15 ביולי 2015

קייטנת אמא (ואבא) - טבלת פעילויות לחודש שלם!

יש דברים שרק אחרי שעוברים אותם, מפנימים שאפשר לעשות אותם גם אחרת. כזה הוא החופש הגדול. היינו, ניסינו, שנה אחת עשינו "חופש ספונטני" בלי תכנונים, בשנה אחרת אפילו עשינו ימי קייטנת אמא מיוחדים (כאן, כאן וגם כאן), אבל אלוהים עדנו שזה פשוט לא מספיק. השנה החלטתי שעם ילדים בני 9, 7 ו-3 אני לא לוקחת סיכונים מיותרים. הכל הולך להיות מאורגן מראש, ממש כמו שקייטנה צריכה להיות. ככה גם הם יודעים למה הם מצפים וגם אני.

ביולי התברכנו בקייטנות לכולם, והקטנצ'יק גם נהנה מקייטנה עד אמצע אוגוסט. אז תכננתי טבלה מסודרת, עם פעילויות מגוונות לכל יום. את הימים האחרונים של אוגוסט השארתי ריקים בכוונה - אלה הימים בהם לאט לאט אנחנו מתחילים לחזור לשגרה. קצת חברים, קצת בריכה והולכים לישון בשעה נורמלית. 


מה בטבלה? יצירה, ניסויים מדעיים, מים, בלאגן, מיחזור, משחקים, פעילויות מחוץ לבית ועוד הרבה. כדאי לבחור מראש את הפעילויות שמתאימות לכם ולהכין כל מה שצריך כמה ימים מראש. בנוסף, ממליצה להציע לכל ילד לנהל יומן חופשה, בו יוכל לכתוב ולצייר חוויות מהקייטנה, אפשר ממש להשקיע ובכל יום בסוף היום להקדיש לכך כעשר דקות, אפשר להציע להם לשלוח מכתבים (אמיתיים! במעטפה ועם בול) לחברים ולמשפחה ולספר על חוויות מהקייטנה והגדולים יותר יכולים אפילו לפתוח בלוג (לכו על בלוגר - חינמי, פשוט לתפעול ובעברית) ולהעלות תמונות לצד החוויות.

לצד הטבלה הכנתי גם לוח פינטרסט מיוחד, שכולו פעילויות לקייטנה. כמעט לכל פעילות בטבלה תמצאו רעיונות בלוח הפינטרסט. אם אתן רוצות להצטרף ללוח הפינטרסט ולנעוץ אליו בעצמכן, עקבו אחריי בפינטרסט, כתבו לי תגובה כאן או בפינטרסט ואוסיף אתכן.


את הטבלה המלאה עם כל הרעיונות אתן יכולות למצוא ממש כאן, שיהיה המשך חופש נעים ומהנה לכולם!

תגובה 1: