יום ראשון, 25 באוגוסט 2013

קייטנת אמא - אני והמשפחה שלי

נכון שאנחנו כבר בסוף החופש הגדול (שרדתי! אני עדיין כאן!!!), אבל החגים כבר מבצבצים ממש מעבר לפינה, ועם הגשר המלבב שסידרו לנו בין יום כיפור לסוכות, קיבלנו עוד מיני חופש גדול להתמודד איתו. ומה יותר טוב מהתמודדות עם חופש מעוד יום של קייטנת אמא? כבר עברנו יום טבע ויום אמנות והנה היום אתן מוזמנות להצטרף אלינו ליום משפחתי במיוחד.
פתחנו את הבוקר בשיחה על מה כל אחד מהם אוהב במיוחד. ביקשתי מהם לקחת חמש דקות להסתובבות בבית ולאסוף דברים שהם אוהבים במיוחד. אחר כך, בעזרת חלק מהחפצים האלה, כל אחד מהם יצר דיוקן עצמי.
קייטנת אמא - אני והמשפחה שלי
אצלה מככבים כמובן לבבות, נצנצים ונסיכות...
קייטנת אמא - אני והמשפחה שלי
ואצלו חללית שהכנו פעם בתור אף, כרטיס למיקפה (ואני יוצאת מנקודת הנחה שכל מי שיש לה ילד/ה בגילאי 6-8 יודעת מה זה...), תמונות של פליימובילים ו... גם נצנצים!
קייטנת אמא - אני והמשפחה שלי


אחר כך עברנו להכנת משחק לוח משפחתי. התחלנו בתכנון הצורה הכללית, ומשם עברנו למשבצות הלוח, למשימות המיוחדות ולחוקים, הכל הכל קשור למשפחה שלנו (על הלוח מככבים דינוזאורים וכדורגל בשבילו, נסיכות ופיות בשבילה ונצנצים בשביל שניהם, והמשימות דורשות ידע משפחתי כמו הבגד האהוב עליה, המאכל האהוב עליו והמרכיבים לפנקייקים המיוחדים של סבתא). אפילו הכנו חיילי משחק מדאס!

קייטנת אמא - אני והמשפחה שלי


בסוף כמובן שגם שיחקנו כמה משחקים, ואני גאה להגיד שגם שבועיים אחרי, המשחק עדיין ברשימת שלושת המשחקים הפופולריים של כל יושבי הבית.

אחר כך הכנו מחברות סוד. כל אחד קיבל מחברת פשוטה, ואמא שפכה על השולחן הרבה הרבה מציוד הסקראפ שלה, שבדרך כלל נמצא מחוץ לתחום בשבילם. אחרי חצי שעה לכל אחד מהם הייתה מחברת מקושטת בדיוק כמו שהוא אוהב. מכאן הרעיון מאוד פשוט - הם יכולים לכתוב (או לצייר) דברים שלפעמים קשה לספר בעל פה לאבא או לאמא, או סתם דברים שמתחשק להגיד. כשהם מסיימים הם מניחים על הכרית של אבא או אמא ואז אבא או אמא עונים ומניחים בחזרה על הכרית שלהם.

קייטנת אמא - אני והמשפחה שלי


ובסוף בסוף הכנו גם ספר טלפונים משפחתי לשניהם, עם הטלפונים של אבא ואמא, של הסבתות, הדודות והדודים וגם כמה חברים.

קייטנת אמא - אני והמשפחה שלי


שתהיה לכולם שנת לימודים מוצלחת, מעניינת ונעימה!

4 תגובות:

 1. הרעיון של המשחק נחמד מאוד :)
  יש משחק כזה של רביעות שצריך למלא בדברים כמו "טיולים שעשינו" או "משפטים ש... אומר\ת" וכדומה.

  אבל המיקפה נורא. אי אפשר ללכת לקניון בלי שנתקלים כל שני מטר באיזה דמות מצוירת וענקית שמזמינה אתכם לבקר במיקפה. :<

  בכל מקרה, כל הכבוד על היוזמה.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה :)
   הרעיון למשחק הרביעיות נשמע מעולה, רשמתי ואשתמש, תודה!
   והמיקפה באמת נורא...

   מחק
 2. מה תעשי עכשיו שנגמר החופש? את צרכיה קיטנה...:)

  השבמחק
  תשובות
  1. אל דאגה, משרד החינוך (יימח שמו...) ארגן לנו עוד שני חופשים שמתחילים עוד שנייה וחצי... :)

   מחק